25 stycznia 2020 odbyło się pierwsze otwarte spotkanie dla dzieci i rodzin edukacji domowej.
W wydarzeniu wzięło udział ośmioro dzieci i ośmioro rodziców. O godzinie 11.00 rozpoczęliśmy zajęciami integracyjnymi, następnie dzieci wyruszyły wraz z Prof. dr hab. Ryszardem Łukaszewiczem na spotkanie z Ali Babą, gdzie między innymi miały okazję udekorować piernikowe maski z wykorzystaniem przypraw ze wszystkich stron świata. Rodzice mogli podyskutować o motywacji – spotkanie poprowadziła Marietta Nelkowska, terapeutka z zakresu psychoedukacji, dojrzałości neuromotorycznej oraz rozwoju osobistego w kuluarach świata. Poruszono także tematy związane z edukacją alternatywną i niestandardowymi możliwościami wspierania dzieci. Następnie uczniowie wyruszyli w kosmiczną podróż ze ScotieGo. Trener Piotr Przewłocki wprowadził ich w tajniki programowania i zachęcił do zdobywania kolejnych poziomów ze Scotie’em. W tym czasie rodzice mogli poznać historię Wrocławskiej Szkoły Przyszłości, którą przedstawił sam pomysłodawca. Tak dobre przyjęcie naszego wydarzenia sprawia, że już nie możemy doczekać się kolejnego. To odbędzie się już 21 marca 2020 (wkrótce zaprezentujemy program spotkania). Czekamy na zainteresowanych rodziców dzieci z edukacji domowej!